Nowy numer: 06/2024

GAZETA ON-LINE

Nasi autorzy

Rafał Dmowski

Szef Szkolenia i założyciel Akademii Motocyklowej, zajmującej się od 2008 roku, szkoleniem mechaników motocyklowych. Motoryzacyjna i motocyklowa pasja Rafała Dmowskiego była początkowo hobby, ale szybko została połączona z działalnością zawodową. Od 1983 roku rozpoczęła działalność firma naprawiająca i sprzedająca motocykle używane, do roku 1995 trzykrotnie zmieniając swoją lokalizację. Na przełomie 1994 i 1995 roku rozpoczął swoją działalność warsztat motocyklowy, który działał do 1999 roku. W 1999 roku Rafał Dmowski koncentrował się na pracy dziennikarskiej i pisarskiej, współpracując z kilkunastoma tytułami motoryzacyjnymi, m.in. ze „Światem Motocykli”, „Motocyklem”, „Automobilistą”, „Światem Skuterów” i „Skuterem”. Dwa ostatnie tytuły powstały dzięki inicjatywie Rafała Dmowskiego i pełnił on w nich rolę redaktora prowadzącego, a de facto – rolę redaktora naczelnego. Własnym nakładem wydawał również pismo dla miłośników zabytkowych jednośladów „Mój Motocykl, Mój Skuter”. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Rafał Dmowski napisał wiele książek o motocyklach, wśród których są takie tytuły, jak: „Poradnik Motocyklisty” (trzy wydania), „Skutery eksploatacja i naprawa”, „Jak kupić motocykl”, „Księga Junaka” (trzy wydania), „Ciężkie motocykle Radzieckie” (jako współautor z Jackiem Winiarskim, dwa wydania), „Gaźniki motocyklowe”, „Motocyklowe instalacje elektryczne”, „Motocykle Zundapp”, „Motocykle BMW”, „Motocykle DKW”, „Motocykle NSU”, „Renowacja Motocykla Zabytkowego, Część I, II i III”. Obecnie, nie rezygnując z pracy dziennikarskiej, zajmuje się także doradztwem technicznym i prowadzi wykłady w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

mgr Robert Gorczyca

Wykształcenie wyższe prawnicze. Doświadczenie w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Przez 15 lat pracował w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Gdańsku na stanowisku najpierw referenta prawnego, później inspektora pracy. Wykładowca na szkoleniach z zakresu prawnej ochrony pracy i bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Publikuje w prasie lokalnej, m.in. w „Dzienniku Bałtyckm” i „Gazecie Kociewskiej”. Z „Nowoczesnym Warsztatem” współpracuje od roku 1999. Od 3 lat prowadzi własną działalność gospodarczą – Biuro Prawnej Ochrony Pracy BHP, Kancelaria Prawna w Starogardzie Gdańskim. Oferuje poradnictwo i doradztwo prawne, prowadzi szkolenia BHP i zawodowe, m.in. kursy dla operatorów wózków widłowych, pierwsza pomoc przedmedyczna.

mgr Andrzej Kowalewski

Wykształcenie wyższe. Od prawie dwudziestu lat związany z branżą techniki wyposażenia warsztatów samochodowych. Przez wiele lat związany z bydgoską PRECYZJĄ. Od dziesięciu lat zarządza firmą LAUNCH Polska sp. z o.o. Jest autorem ponad siedmiuset artykułów w specjalistycznych czasopismach branżowych oraz kilku poradników warsztatowych. Artykuły pisze w ramach troski o swój ciągły rozwój zawodowy, a także z chęci współtworzenia czasopism branżowych i dotarcia do potencjalnych klientów.

Krzysztof Lisman

Wykształcenie wyższe. Motoryzacja to jego pasja. Zajmuje się nią od 10 lat. Prowadzi niewielki warsztat samochodowy, gdzie codziennie „toczy walkę” z ciężkimi przypadkami.

mgr inż. Stefan Myszkowski

Rocznik 1962. Absolwent Technikum Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu i Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Po studiach doktorant tej uczelni. Wobec braku perspektyw dalszej pracy naukowej zrezygnował ze studiów doktoranckich.

Od marca 1993 r. prowadzi jednoosobową firmę – Studio Konstrukcyjno-Konsultacyjne. Branży motoryzacyjnej oferuje doradztwo, tłumaczenia i szkolenia techniczne. Tłumaczył tekst oprogramowania i instrukcji obsługi do urządzeń diagnostycznych firm: AVL DiTest, Bosch, Grundig, Gutmann Messtechnik, Muller Bem i Vetronix Corporation.
Publikuje artykuły w czasopismach motoryzacyjnych, również w „Nowoczesnym Warsztacie”. W redakcji miesięcznika „Auto motor i sport” jest doradcą ds. techniki samochodowej. Od 2007 r. przygotowuj dla firmy Inter Cars wydawnictwo pt. „Dodatek Techniczny”.

Prywatnie – mąż Doroty i ojciec Karola. Miłośnik rajdów samochodowych, roweru, pływania i muzyki. Lubi wiedzieć, co się dzieje w kraju i na świecie.

Stanisław Mikołaj Słupski

Z „Nowoczesnym Warsztatem” współpracuje od ponad 10 lat. Z wykształcenia jest elektronikiem. Prowadzi warsztat samochodowy i głosi wykłady. Podobnie jak „Nowoczesny Warsztat”, stara się być na bieżąco z nowinkami. Uczy się, naprawia i szuka optymalnego rozwiązania problemów w samochodach. Jak twierdzi, jego misją jest poszukiwanie najlepszej i najszybszej diagnozy w samochodzie, z akcentem na układy mechatroniczne.

Wiesław Wielgołaski

Absolwent Politechniki Warszawskiej – SIMR. Od dwudziestu pięciu lat związany z motoryzacją, a w szczególności z branżą blacharsko-lakierniczą. Przez wiele lat związany z firmami: Standox, Du Pont i Teroson. Od 10 lat prowadzi własną działalność – Biuro BW, w zakresie doradztwa i szkoleń dla lakierników i blacharzy. Od kilku lat zajmuje się także sprzedażą i serwisem kabin lakierniczych TiMBO i LUTRO oraz projektami technologicznymi warsztatów blacharsko-lakierniczych, jak również adaptacjami i modernizacjami lakierni. Z pismami technicznymi związany od 1991roku – „Auto Moto Serwis”, „Nowoczesny Warsztat”, „Technika motoryzacyjna”, „Serwis Motoryzacyjny” i inne. Jest autorem książki „Nowoczesne technologie napraw samochodów”, poradników praktycznej wymiany szyb i naprawy elementów z tworzyw sztucznych oraz wielu artykułów z praktyki warsztatowej. Biegły sądowy w zakresie powłok lakierowych i kabin lakierniczych.

dr hab. inż. Andrzej Zieliński

Wieloletni pracownik Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Samochodów Małolitrażowych BOSMAL oraz pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej, filii w Bielsku-Białej przekształconej później w Akademię Techniczno-Humanistyczną. Specjalista z zakresu nadwozi samochodowych oraz znawca historii polskiej i światowej motoryzacji. Autor kilku książek i wielu artykułów w fachowej prasie motoryzacyjnej. Książka pt „Samochody osobowe – dzieje rozwoju” została w 2010 roku wyróżniona przez amerykańskie Stowarzyszenie Historyków Motoryzacji (Society of Automotive Historians SAH).

NASZE PORTALE

Rzetelna Firma
nowocesnywarsztat.pl
Projekt i realizacja © 2017 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS, studio graficzne, portale internetowe. Materiały zawarte na stronie chronione są prawem.
do góry strony